Velobet

Mens Europas fotballfokus er rettet mot det pågående europamesterskapet, starter et minst like interessant mesterskap i USA. Det er tid for den 48. utgaven av Copa America.

I år inkluderer det søramerikanske mesterskapet nasjoner fra Nord- og Mellom-Amerika, der vi får se de fremtidige VM-vertene USA, Canada og Mexico stille opp mot noen av verdens sterkeste landslag. USA er vertskap for turneringen, der vi får se kamper på noen av stadionene som også skal brukes under VM i 2026.

Totalt 16 lag deltar, fordelt på fire grupper:
Gruppe A: Argentina, Chile, Canada og Peru
Gruppe B: Ecuador, Jamaica, Mexico og Venezuela
Gruppe C: Bolivia, Panama, Uruguay og USA
Gruppe D: Brasil, Colombia, Costa Rica og Paraguay

Gruppespillet varer frem til natt til 3. juli, og alle lagene skal spille tre kamper. De to beste lagene fra hver gruppe går deretter videre til sluttspillet, der kvartfinaler og semifinaler venter før medaljekampene.

Fullstendig kampoppsett for Copa América 2024

Tider er oppgitt i norsk tid

Første kamprunde
21. juni
kl. 02:00 Argentina – Canada

22. juni
kl. 02:00 Peru – Chile

23. juni
kl.  00:00 Ecuador – Venezuela
kl. 03:00 Mexico – Jamaica

24. juni
kl. 00:00 USA – Bolivia
kl. 03:00 Uruguay – Panama

25. juni
kl. 00:00 Colombia – Paraguay
kl.  03:00 Brasil – Costa Rica

Andre kamprunde:
26. juni
kl. 00:00 Peru – Canada
kl. 03:00 Chile – Argentina

27. juni
kl. 00:00 Ecuador – Jamaica
kl. 03:00 Venezuela – Mexico

28. juni
kl. 00:00 Panama – USA
kl. 03:00 Uruguay – Bolivia

29. juni
kl. 00:00 Colombia – Costa Rica
kl. 03:00 Paraguay – Brasil

Tredje kamprunde:
30. juni
kl. 02:00 Argentina – Peru
kl. 02:00 Canada – Chile

1. juli
kl. 02:00 Jamaica – Venezuela
kl. 02:00 Mexico – Ecuador

2. juli
kl. 03:00 Bolivia – Panama
kl. 03:00 USA – Uruguay

3. juli
kl. 03:00 Brasil – Colombia
kl. 03:00 Costa Rica – Paraguay

Kvartfinaler
5. juli
kl. 03:00 Kvartfinale 1

6. juli
kl. 03:00 Kvartfinale 2
kl.  23:00 Kvartfinale 3

7. juli
kl. 03:00 Kvartfinale 4

Semifinaler
10. juli
kl. 02:00 Semifinale 1

11. juli
kl. 02:00 Semifinale 1

Medaljekamper
14. juli
kl. 02:00 Bronsekamp

15. juli
kl. 02:00 Finale


Usbekistan U23 - Spania U23


Canada - New Zealand